jeden svet nám stačí

Ďaleko od domova sa všetko zdá akési iné. Telo reaguje na nový vzduch , púšťa si ho hlbšie dovnútra. Tam rozprúdi krv ktorá horkokrvne razí žilami. Do očí vráti iskru a tá sa rozhorí na plameň, ktorý je obrazom prebudenej duše. Odvaha, ktorá pohltila naše vízie rastie a jediné, čo chceme, je nikdy na tento pocit nezabudnúť.
Aj vzťahy sú akési ľahšie. Ľudia sú otvorenejší, odkrývajú kúsky svojich myšlienok a tak sa zo známych stávajú kamaráti a z kamarátov priatelia. Rozhovory sú intímnejšie a noci dlhšie. Nie, že by skôr zapadalo slnko, ale oči sa nám nezatvárajú ani keď príde tma. A ak aj áno, naše prebudené srdce ich núti bdieť. A toto bdenie je krásne.
Vôňa ohňa oživujúca zmysly sa spája so zvukmi praskajúceho dreva a koncertom cvrčkov a kŕkajúcich žiab. Oči máme zdvihnuté do neba a po celom dlhom roku opäť vidíme hviezdy, ktoré sa jagajú na oblohe. Tento obraz nenachádzame v žiadnej galérií. Je úchvatný a pritom tak jednoduchý, každodenný. Naša pamäť si ho uchová a pri spomienke na tento večer nám ho opäť vykreslí v celej kráse.

Nebo posiate hviezdami spolu s mihotajúcimi sa  plameňmi  jemne osvetľujú tóny šepotu priateľov okolo ohniska. Ani pohľad do ohňa nás nepáli. Sledujeme jeho hry, ako sa jednotlivé plamienky o seba obtierajú, tancujú spolu na okraji pahreby a keď sa nám už zdá, že jeden uhasí ten druhý, spoja sa a vytvoria súhru farieb, akú môže ľudské oko vidieť len tu, na tomto mieste. Neopakovateľné.
Iskry skáču okolo nás, no my máme pocit, že vybuchujú priamo v našom vnútri. Teraz máme všetko; nezastaviteľnosť túžob, splete citov a krídla ideálov, ktoré nás unášajú na nové a nové miesta, nepoznané. Oddávame sa spontánnym nápadom i cez riziko straty. My totiž nemáme čo stratiť.

A keď sa nám niekto zadíva do očí, uvidí odraz horiacej vatry hlboko v našich zreničkách. Aj keď hľadíme do toho istého ohňa, odrazy v našich očiach sú rozdielne. Je to preto, že sa nám v očiach zrkadlí naša duša. To, čo prežívame vnútri. Moja je iná ako Tvoja. Preto nám stačí jedna vatra, jedna deka, jedna fľaša, jedno auto, jeden stan, jeden svet. Aby som ja mohla zmeniť ten Tvoj a Ty ten môj. Aby si Ty pohltil môj plameň a ja ten Tvoj. 
                                                                                                                      blue

Komentáre