Pán Dokonalý 21. storočia
Shower Thoughts


"Prestaň konečne snívať o princovi na bielom Ferrari a radšej sa nauč oceniť kvality mužov, ktorí skutočne existujú!"
Žijú ženy, ktoré znížili svoje nároky z Perfect Instagram Boyfriend spokojný život bez stresu a neustáleho pocitu, že nám niečo chýba? Oplatí sa čakať na Pána Úžasného? Je Pán Úžasný vôbec všeobecne obsiahnuteľný pojem?
Každá z nás, dievčat, prechádza počas života rôznymi obdobiami a podľa nich sa menia aj naše sny, očakávania a túžby. Všetko toto vplýva aj na výber alebo preferenciu pri hľadaní toho správneho partnera. Okrem vlastného životného štádia sa však do tohoto procesu miešajú aj vonkajšie vplyvy. V súčasnom svete sú to najmä sociálne siete. Každá sme iná, každá chceme niečo iné a každá z nás vníma aj tieto trendy doby odlišne. Podľa môjho názoru existujú štyri typy žien:

Prvý typ žien zväčša pojem Insagram Boyfriend, alebo Dokonalý chlap 21. storočia ani nepozná. Nezaoberajú sa životom sociálnych sietí, knihy čítajú kvôli informáciám ukrytým medzi písmenami a filmy berú ako výplod niečej fantázie. Tieto ženy sú pri hľadaní partnerov asi najslobodnejšie, pretože ich očakávania sú vecnejšie, skutočnejšie. Niektoré vyhľadávajú mužov s dobrým zmyslom pre humor, iné potrebujú extroverta, niektoré dokážu najviac oceniť dôvtip a bystrosť. Nemyslím, že tieto ženy nemajú sny, no ich sny sú splniteľnejšie, uchopiteľnejšie a možno o kúsok opodstatnenejšie, keďže vznikajú na základe skúseností, pocitov potreby, pramenia z vnútra samotnej osoby a nie z pohľadu na okolitý svet.
Na druhej strane tejto lode sú iné ženy. Také, ktoré sa nechávajú unášať výmyslami dnešnej doby. Sny týchto žien vznikajú pri prehliadaní insagramových účtov, ktoré prezentujú Dokonalé životy. Vidia, ako Dokonalí muži nosia svojim krásnym a vždy upraveným ženám raz týždenne kvety, sobotné večery trávia vo forme Netflix&Chill a nikdy im nie je na obtiaž spraviť svojej polovičke fotku, na ktorej vyzerá ako bohyňa. Mnohí sú dokonca ochotní stať sa modelom na zamilované fotografie zdieľané s popisom "My other half" alebo "My soulmate" či jednoduché "Simply love". A ak sa odvážime kliknúť na profil tohoto už beztak Perfect Instagram Boyfriend zistíme, že je toho ešte viac! Jeho profil je totiž taktiež plný fotiek, ktoré ukazujú dievča v najlepšom svetle nie len samotnými obrázkami, ale aj komentármi ako "Najkrajšia žena" alebo "Moja lepšia polovička".
V tejto situácií sa ocitajú mnohé z nás. Vzory, ktoré vidíme sa stávajú našim cieľom, našimi podvedomými túžbami. Rozuzlenie môže byť rôzne. Prichádzame teda k trom ostatným typom žien.
Niektoré nie sú ochotné upustiť od svojich "externe" vzniknutých nárokov. V každom potenciálnom partnerovi sa sústreďujú na tieto, často nezmyselné podmienky a teda ich vznikajúce vzťahy väčšinou skončia skôr než začali. Tieto dievčatá žijú v  ilúzií, že jedného dňa predsa len príde Ten Pravý, ktorý sa bude rád fotiť na Instagram, nebude prevracať očami pri romantických komédiách a bude zdieľať každú jej fotku na vlastnom profile.
"Je táto predstava skutočne ilúziou? Veď tie ženy to majú, veď moje priateľky to majú!"
A to je tretí typ žien, tie, ktoré majú akési šťastie, pretože ich muži sú takýto prirodzene. Prirodzene romantickí, prirodzene fotogenickí, prirodzene prispôsobiví. Všetky tie veci robia sami od seba a ak nie, stačí im to náznakom (alebo aj otvorene) pripomenúť a oni neváhajú a kúpia The Milion Roses nie pre to, že by sa to zdalo pekné im, ale iba pre to, že po tom túži ich polovička. Sen, nie?
Lenže ešte stále nám ostáva jeden typ žien. Sú to tie, ktoré síce všetky tieto trendy 3. tisícročia vnímajú, no berú ich s rezervou. Ak sa príliš zasnívajú, surovo si pripomenú, že zdieľané životy sa od tých živých, skutočných v mnohom odlišujú. Donútia sa premyslieť si, či chcú tráviť čas sledovaním (niekedy umelého) šťastia cudzích ľudí, alebo sa sústredia na svoje skutočné túžby a preferencie. Vtedy sú ochotné upustiť od vzorov, ktoré vnímajú ako smerodajné a príjmu svet taký, aký je. Keď sa týchto dievčat spýtate, či sú so svojím frajerom/manželom šťastné, odpoveď je (väčšinou) jednoznačné ÁNO. Pri otázke prečo je to tak, prečo to niektoré ženy dokážu inak, prečo niektoré zasa naopak natrafia na prototyp Pána Dokonalého, bola odpoveď tiež mnohokrát jednoznačná. KAŽDÁ SME INÁ. Nie iba taká klišé fráza o originalite a unikátnosti. Veta, ktorej význam je o niečo komplikovanejší. Moja predstava o vzťahu môže byť veľmi odlišná od tej tvojej.
Pri tejto vete si treba uvedomiť, aké je dôležité snívať vlastné sny, stanoviť si vlastné ciele. A aké je smutné a nudné sledovať životy cudzích ľudí, ak pri tom zabúdame budovať ten svoj. Svoju Lepšiu polovičku nestretneme pri sledovaní zamilovanej fotografie na profile spolužiačky. V človeku vedľa seba nespoznáme svoju Spriaznenú dušu, ak bude naša vlastná duša príliš zamestnaná plnením romantických snov svojej obľúbenej blogerky. Dokonalosť nášho vlastného Pána Dokonalého ostane bez povšimnutia, pretože ju prehluší hlas romantickej balady. Ale ruku na srdce, ak by sa v živote každej z nás začali diať veci ako vystrihnuté z klipu Eda Sheerana (mám na mysli pesničku Perfect a absolútne ju nedehonestujem!), ak by sa zrazu všetci muži začali správať ako knižný hrdinovia, páčilo by sa nám to? Určite nie všetko a určite nie každej.
Preto treba snívať vlastné sny, mať svoje vlastné očakávania. Neupínať sa na vzory z internetu, no nechať priestor tým živým ľuďom okolo stať sa takým vzorom. Chcieť veľa, no nechcieť nič, čo nechceme skutočne. Pri každom závistlivom povzdychu skúsiť premeniť závisť na dobroprajnosť a sklamanie za vďačnosť, pretože môj Pán Úžasný je pravdepodobne celkom iný, ako tej tvoj alebo jej. 
Nechcieť sa za každú cenu vyrovnať svetu, ale nájsť si vlastný svet, v ktorom bude šťastie, láska, smiech a splnené sny.                                                                     
                                                                                                                                                                    blue

Komentáre